Як допомогти при алергічній реакції?

Перша допомога при алергії

Алергічні реакції – це надлишкова відповідь імунної системи організму на зазвичай нешкідливі для інших людей речовини. Вони можуть бути як легкі, так і важкі (анафілактичний шок).
Симптоми легкої алергічної реакції: сверблячка, легке почервоніння шкіри, легка припухлість, закладеність і слизисто-водянисті виділення з носа, чхання, свербіж у ділянці очей і сльозотеча, пухирі на окремих частинах тіла.

Симптоми ж важкої алергічної реакції (анафілактичного шоку) – набряк губ, язика і повік, важко ковтати і говорити, свистяче або утруднене дихання, біль у животі, нудота, блювання або рідкий стілець, запаморочення або непритомність.

Анафілактичний шок – одне з найбільш грізних проявів алергічної реакції, приблизно в 10-20% випадків закінчується смертю. Швидкість розвитку цього стану – від кількох секунд або хвилин до 2-х годин від початку контакту з алергеном. Це дуже серйозно і дорога кожна хвилина!

Телефон швидкої медичної допомоги – 103

Що робити:

  1. Викликати швидку медичну допомогу.
  2. Закапати судинозвужувальні краплі в ніс, якщо відзначається утруднення носового дихання.
  3. Прикласти холод до місця укусу (якщо алергія у потерпілого на укус комахи).
  4. Якщо потерпілий у свідомості – дати йому протиалергічні (антигістамінні) препарати в дозі, що відповідає віку.
  5. У разі втрати свідомості перевернути постраждалого на живіт, повернути голову набік, покласти холод до голови і грілки до ніг. Якщо у потерпілого в роті є зубні протези – вийняти їх.

Якщо дихання і пульсу на сонних артеріях немає, розпочати серцево-легеневу реанімацію:

  • виконати 30 натискань на грудну клітку глибиною не менше 5 см (не більше 6 см), з частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину;
  • виконати 2 вдихи з використанням маски-клапану, дихальної маски, тощо. При відсутності захисних засобів можна не виконувати штучне дихання, а проводити тільки натискання на грудну клітку. Виконання двох вдихів повинно тривати не більше 5 секунд;
  • поперемінно повторювати попередні два пункти до приїзду швидкої. Важливо змінювати особу, що проводить натиснення на грудну клітку, кожні 2 хвилини.

При легкій алергічній реакції, якщо вона викликає занепокоєння, – викликати дільничного лікаря або зв'язатися з ним по телефону для отримання необхідних рекомендацій [1]. 
[1] https://kyivcity.gov.ua/likarni_ta_medytsyna/persha_dolikarska_dopomoha/936.html
 

Еріус®
Таблетки